Zdrowie

Nie obawiaj się operacji wzroku! Oddaj się w ręce specjalistów

Więcej o usługach optometrysty Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korekcja wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, starczowzroczności, nadwzroczności, jak również wielu innych chorób. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dobierze właściwą technikę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy ekwipunek diagnostyczny, dlatego mogą rozpoznać nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Poza tym lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem pomocnym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi przypadkami, takimi jak pozbyciem się kaszaków lub ciała obcego z gałki ocznej.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]