Zdrowie

Badania dla operatorów

Badania operatorów Bielsko Biała - dowiedz się więcej o tych usługach.

Są potrzebne jeśli chcemy sprawdzić, czy określony człowiek może podjąć pracę jako kierowca wózka lub innego pojazdu. Choć wielu badanych się ich obawia, jeśli nie mamy zaburzeń psychicznych, ich zaliczenie nie może przyprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów maszyn? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?

Jak wyglądają badania operatorów?

W pierwszej części testu przyszły operator uzupełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w rozmaitych, czasem ekstremalnych przypadkach. Po przeczytaniu ankiety przyszłego kierowcy, psycholog będzie w stanie określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz ocenić jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Treść ankiety zależy od profesji kandydata. Ten etap badania operatorów często wywołuje ogromny niepokój, jednak jej przejście rzadko jest trudne.

Koniec badania operatorów

Ostatni etap badania operatorów wymaga użycia specjalnie skonstruowanych aparatów. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak szybkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Warto pamiętać, że niekiedy ten element badań może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli badany w wywiadzie przyzna się do złego samopoczucia albo test wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas odłożone na inny termin lub – gdy powodem jest alkohol – również odwołane.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]