Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Szukasz belek na relingi? Wejdź na ebagaznik.pl.

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]