blachodachówka trapez, trapez na dach
Branża budowlana Zakupy

Wytrzymałe blachy trapezowe na dach – niedrogie rozwiązanie

Blachy trapezowe dachowe tworzą trwałe pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa coraz bardziej popularna?

Blachy trapezowe dachowe – ekonomiczne a jednocześnie odporne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony również ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie można użyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie również bezbłędnie prezentować się jako uwieńczenie składnic, wiat lub obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową należy zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. systemy rynnowe.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08