Kulinaria Zakupy

Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Zamów kapsułki do kawy.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to często ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Aktualnie do większości wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]