Zakupy

Środki do dezynfekcji – tam gdzie niezbędna jest sterylna czystość

Jeśli chcesz zamówić środki dezynfekcyjne, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Profesjonalne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich skład

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających najczęściej znajdziemy chlor, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych środków należą płyny w sprayu, żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]