Baza porad Zakupy

Sól himalajska – właściwości oraz zastosowanie

Potrzebujesz soli różowej himalajskiej? Sprawdź https://ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, że posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz elementów śladowych, co sprawia, iż jest w dużej mierze bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Sól himalajska – zastosowanie

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight tworzą piękny element dekoracyjny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]