Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Wszystko o shuttersami w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy zauważalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego więc należy zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie komfortowe. Dowolność ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć coś w telewizji, lub jego lekkie ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niezwykle prosta pielęgnacja

Swoboda kontroli dostępu światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Ponadto okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich utrzymanie jest bardzo proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]