Rekreacja, sport, hobby Zakupy

Podstawowe wyposażenie jeździeckie – lonża dla konia

Zamów lonżę jeździecką.

Lonża to akcesorium nadzwyczaj często stosowane w czasie nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie warto ich szukać?

Typy i funkcja lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to dość długa lina, zwykle mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w trakcie lekcji jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy oraz dosiadaniem. Zwierzę prowadzi się po obwodzie koła, a lonża służy do kontrolowania zachowania konia. Narzędzie to służy także zawodnikom woltyżerki oraz cyrkowcom do szlifowania technik i asekuracji wykonywanych trików. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia stosuje się również w trakcie treningu bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych zwierząt i zapewnienia im właściwej dawki aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć akcesoria renomowanych firm?

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny oprzyrządowanie w atrakcyjnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia uznanych marek – m.in. Waldhausen, Kerbl czy Imperial Riding. Interesuje Cię lonża jeździecka w błękitnym, czarnymlub różowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje ogromny asortyment artykułów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych klientów. W ofercie dostępne są lonże wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, delikatnego tworzywa i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]