impregnaty do drewna na zewnątrz, środki do ochrony drewna
Branża budowlana Zakupy

Ług, bejca i oleje do drewna – zabezpiecz meble profesjonalnymi środkami

Środki do konserwacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto konserwować nimi meble?

Środki do ochrony drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej odporny na eksploatację i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie wosków i olejów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]