listwy podłogowe, listwa podłogowa
Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz chronią dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]