Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Uzyskaj więcej informacji o Citroen części.

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w Polsce są cenione ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za dużą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C7, C8, C-Crosser, Saxo, Nemo, Xantia i Xsara. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej silnikowy i czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują też moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne części można zakupić przez internet.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]