Kulinaria Zakupy

Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Sprawdź kapsułki Nespresso zamienniki na https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Trieste, Venezia i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, suszonych owoców czy prażonych orzechów. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]