Branża budowlana Zakupy

Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Szukasz systemów rynnowych? Skieruj się na tę stronę.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak montaż rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich elementów się składają?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – które kupić?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z różnych surowców – głównie z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania warto zatem skonsultować z profesjonalistą.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08