antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T
Zakupy

Główne cechy anteny DVB T

W przeważającej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, należy zainwestować również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zakupić. Trzeba pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]