Rekreacja, sport, hobby Zakupy

Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Więcej informacji o bryczesach.

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów najwyższej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak kupić najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący również łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Znaczenie mają również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]