Technologie Zakupy

Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Sprawdź, gdzie kupić drukarki 3D, wejdź na cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz urządzenia. Ocenia się, że stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można nieomalże o 90% zredukować wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to zapewnianie najwyższej klasy usług i urządzeń, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się ergonomiczną konstrukcją i intuicyjną obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe prototypy, co jest szczególnie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w rozlicznych branżach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest trwały oraz dokładny, a w toku procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie tworzą się zniekształcenia.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]