Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy Zdrowie

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości każdego Polaka i sporadycznie bywa banalizowany. Mieszkańca Polski mają świadomość, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczący wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek póki nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy musi samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych chorób układu oddechowego narażeni są najczęściej rezydenci metropolii i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery pokaźne ilości tych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak przykładowo Wood’s, Meaco bądź AirFree, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, zatem nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza drobinek pyłu, nieraz mają one również inne dodatkowe funkcje.

Wykrywanie dwutlenku węgla i nawilżanie – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo dobierzemy urządzenie odpowiednie do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez wysiłku można je przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne lub choroby, jak również niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje mocniejszy sen. Część urządzeń ma również czujniki ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.