Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Potrzebujesz lamp solnych? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo można je dopasować do aranżacji domu, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne formy, m.in. piramidy lub sześcianu.

Skąd wynika powodzenie lamp solnych?

Wiele osób wierzy, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajający i przyjemny, stąd rekomenduje się używanie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, gdyż przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na bibeloty i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]