Zakupy

Co umożliwia antena satelitarna?

Dowiedz się więcej o antenie satelitarnej.

Zdecydowana część z nas ma we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć interesujący film lub program telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj można znaleźć w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która zwyczajowo określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u dużego odsetka widzów z kablówką. Jest to wynikiem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie zazwyczaj użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia produkowane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy też wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonym miejscu. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]