Dowiedz się więcej o urządzeniu do drenażu limfatycznego w domu na carepump.pl.
Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca masażu.
Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty
W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Jest sporo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się też szczególnie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego
Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica bądź choroby wirusowe oraz bakteryjne, które trzeba uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]