sprzęt motocyklowy
Zakupy

Akcesoria i sprzęt motocyklowy – co warto kupić?

Przemieszczanie się jednośladem to czysta radość. Istnieją sposoby na to, aby jazda na motocyklu dawała jeszcze więcej uciechy, a równocześnie była bezpieczniejsza oraz dużo bardziej komfortowa. Umożliwią to pewne akcesoria, w które każdy kierowca powinien zaopatrzyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest duży i obejmuje produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i gadżety, które wpływają na wygląd maszyny. Opiszemy kilka najciekawszych i ogromnie praktycznych.

Akcesoria motocyklowe – owiewki niezbędne dla kierowców lubiących szybką jazdę

Im większą rozwijamy prędkość, tym większy oraz silniejszy strumień powietrza naciera na twarz kierowcy. Łączy się to licznymi uciążliwościami. Mocny wiatr powoduje, iż szybciej czujemy chłód. Powietrze o dużej prędkości podnosi też poziom hałasu otaczający motocyklistę oraz sprawia, że na przesłonie kasku rozbijają się insekty, co zauważalnie zmniejsza widoczność. Można jednakże zapobiec podobnym problemom montując deflektor, który skieruje strumień powietrza w inną stroną.

Użyteczne akcesoria motocyklowe – tank pady oraz specjalny uchwyt dla pasażera

Tank pady i crash pady

Jazda na motorze niestety nierozerwalnie związana jest z groźbą wypadku. Ostrożny i spokojny styl jazdy dalece redukuje to ryzyko, jakkolwiek go kompletnie nie usuwa. Oprócz zabezpieczenia samego prowadzącego, trzeba zadbać także o ochronę pojazdu. W tym pomogą crash pady oraz tank pady, innymi słowy nieduże elementy, mocowane na różnych elementach jednośladu (m.in. do przedniej i tylnej osi bądź na zbiorniku paliwa). Zbierają one znaczną część energii podczas upadku, a jednocześnie zapobiegają ewentualnym zarysowaniom lakieru.

Uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie oferujący innym podwózkę powinni zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. W takim wypadku niezastąpiony okaże się dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zagwarantuje mu większą stabilność niż tylne rączki.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]