panele drewniane, panele podłogowe drewniane
Wyposażenie i urządzanie domu

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem producent może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]