Rachunkowość i finanse Usługi

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Aby skorzystać z doświadczenia fachowców z biura rachunkowego Katowice, odwiedź brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się często powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie często nie umieją prawidłowo zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu z nas – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Mocne strony korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy ekspertom, zyskamy gwarancję, że konsekwencją możliwych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Warto też napomknąć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się jedynie jego cenami – podejrzanie niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]