Branża budowlana Usługi

Remont okien zabytkowych? O tym pamiętaj

Potrzebujesz okien zabytkowych? Sprawdź https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/.

Okna zabytkowe zwykle prezentują się dużo korzystniej niż te produkowane obecnie więc są niewątpliwą ozdobą obiektów. Względy wizualne to oczywiście ich nie ostatnia dobra strona, a na ich cenę w dużym stopniu rzutuje także metryka. Tak jak inne dobra zabytkowe, również okna powinny być remontowane według przepisów – ich remontu nie powinniśmy wykonywać samemu z wykorzystaniem dostępnych w markecie surowców. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto może przeprowadzić takie prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej dekoracji niż nowoczesne. Nie są też otwierane od góry, co powoduje, iż potrzebne stają się lufciki, dzięki którym można wentylować lokal. Okna zabytkowe, jak przed momentem nadmieniliśmy, wykonane są zwykle z drewna – materiału, jaki ma wiele plusów, jednak wymaga częstej konserwacji, a oprócz tego nietrudno go uszkodzić. Dlatego tak ważne są uprawnienia osób naprawiających okna zabytkowe.

Komu zlecić renowację okien zabytkowych?

Okna zabytkowe zwykle mają budowę skrzynkową, która potrzebuje najwyższych umiejętności – taki typ okna cechuje się wszak użyciem wielu, obecnie już nieczęsto spotykanych, sposobów. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie powinni serwisować okien zabytkowych, jeśli nie zdobyli dokumentów potwierdzających ich umiejętności, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym razie przyjdzie im zapłacić duże kary.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]