Technologie Usługi

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Wydruki 3D - ta niebywała oferta Was usatysfakcjonuje.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów oraz przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii SLS,SLA, PolyJet, FDM, i DMLS, może zamówić tę usługę zakładając, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, detali oraz wyrazistych krawędzi.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także możliwość użycia materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje trwałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]