Usługi

Jak naprawić nieszczelne okna?

Kliknij tutaj, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości w temacie nieszczelnych okien.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie możliwe usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]