Usługi

Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Szukasz dobrej oferty lokalu na komunię w Krakowie? Nie zwlekaj! Zajrzyj tutaj.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, jako że to zazwyczaj pierwsza istotnie wielka biesiada rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj od razu jak będzie ustalony dzień wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy podejmą gości w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeżeli organizujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, aczkolwiek to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do kilkudziesięciu gości, stąd też zazwyczaj organizowane są w domach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli pragniemy wynająć najlepszy lokal, radzimy wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, toteż radzimy wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunie. Istotne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe zdjęcia

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla gości. Tradycją stały się również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się zjawiskowymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora grupa, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice zwykle zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, np. quada albo zabawek z motywami militarnymi.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]