Usługi

Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie odbiór starych mebli.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Aby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, na ogół chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na strych. Rzecz jednakże w tym, iż po pewnym czasie także w tych schowkach stają się tak zagracone, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, by pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z domu, strychu i piwnicy.

Odbiór starych mebli – poznaj trzy najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, popsute meble, elementy stolarki okiennej czy sprzęt AGD i RTV nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli musimy je wyrzucić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym autem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie rupieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, jeżeli będą przewiezione do PSZOK-u bądź firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie muszą być trafić na składowisko lub być spopielone. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich według materiału, z jakiego były wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych szaf, krzeseł oraz regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]