Rekreacja, sport, hobby Rozrywka i hobby

Tenis dla dzieci

Kliknij w to miejsce jeżeli potrzebujesz skorzystać z oferty szkoły tenisa dla dzieci Kraków.

Aktywność fizyczna jest potrzebna oraz pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru jest wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, bo już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort gry, skuteczną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta posiada ważne cechy i właściwości i na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, warto odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]