skład książek
Reklama i marketing

Składanie książek

Dawniej odpowiadał za to zecer, obecnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, ale nadal potrzeba do tego ogromnej dokładności, znajomości najróżniejszych zasad, a także szerokich umiejętności. O co w nim dokładnie chodzi? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Skład książek, a narzędzia

W sieci znajdziemy wiele oprogramowania umożliwiających fachowy skład książek lub broszur. Największą popularnością cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, którego stosuje wielu specjalistów DTP. Trochę rzadziej stosowany jest natomiast QuarkXPress. Wspomniane aplikacje to oprogramowanie płatne, jednak stworzona została też darmowa alternatywa – Scribus.

ABC składu książek

Skład książek powinien sprawić, że treść stanie się możliwie czytelna – nieodpowiednio sformatowany tekst szybko zniechęci czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne okazują się także względy wizualne – książka powinna odpowiednio się prezentować. Niezwykle ważne jest oprócz tego to, jak tekst sąsiaduje z innymi elementami strony – zdjęciami czy ozdobnikami.

Kogo interesuje skład książek

Po podobne usługi zwykle sięgają redakcje czasopism oraz innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie przedsiębiorstwa i nie zatrudniają własnych specjalistów. Popularność składu książek rośnie także ze względu na zapotrzebowanie na self-publishing.

Jakim fachowcom powierzyć skład książek?

Dobrym rozwiązaniem okaże się zlecenie tego agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiednich aplikacji, dzięki czemu zyskamy pewność, że ostateczny rezultat całkowicie nas zadowoli.

Lokalizacja:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]