Reklama i marketing

Agencja SEO – zespół profesjonalistów

Poznaj dalsze szczegóły o usługach SEO.

Firmy oraz właściciele portali internetowych, którzy marzą o tym, by pojawiać się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na minimum 3 sposoby. Pierwszy, którego nie polecamy, to podejmowanie starań . Nie posiadając doświadczenia w obszarze SEO i nie obserwując systematycznie wiadomości o zmianach w algorytmie Google, trudno postępować właściwie i – co najistotniejsze – efektywnie. Druga droga to stworzenie etatu dla biegłego SEOwca, jednakże nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Budżet zarezerwowany na takie działania można dostroić do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem kooperacji z agencją SEO jest to, że poza specjalistami od SEO w pracują tam dodatkowo eksperci od kampanii Google Ads, grafiki, kodowania oraz copywritingu, którzy służą merytorycznym wsparciem w tych sferach.

Dobra firma SEO przygotowuje spersonalizowaną ofertę dla każdego klienta

Agencji SEO w naszym kraju jest mnóstwo. Czym kierować się w trakcie poszukiwań podmiotu, która zwiększy naszą widoczność w SERP? Radzimy postawić na firmę, która działa na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, ale również tych kreatywnych czy marketingowych, z każdym rokiem wzrasta, co nie zawsze zapewnia wysoką jakość usług. Wybierając agencję, która funkcjonuje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć pewność, że ma ona znaczne doświadczenie i może w każdej chwili zaprezentować szerokie portfolio swoich uprzednich klientów. Agencje SEO częstokroć na swoich stronach publikują zakładkę z prezentacją tzw. „kejsów”. Zanim zatwierdzi się umowę warto przeczytać studia takich przypadków, aby samemu wstępnie zobaczyć, jakich rezultatów można oczekiwać po danej agencji, jak również to dla jakich branż pracowała oraz z jakimi trudnościami się mierzyła. Najlepsza agencja SEO to taka, która pracuje transparentnie: pisze o planach zadań na zbliżające się tygodnie, jak również dostarcza sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich rezultaty.

Inny zasadniczy aspekt to personalizacja oferty i dobranie strategii prac do profilu działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeżeli agencja SEO na pytanie ofertowe reaguje w ciągu kwadransa, a oferta wygląda jak uniwersalny szablon, należy traktować to jak sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania pracownik dobrej agencji SEO winien skontaktować się z potencjalnym klientem, żeby dopytać o kolejne informacje o firmie, niezbędne do przygotowania dla niej kompleksowej oferty. Chodzi o dane, których nie da się odszukać samodzielnie w internecie, jak przykładowo informacja o realizowanych do tej pory działaniach SEO i o najistotniejszych dla klienta usługach lub artykułach, które chce wypromować.

Jaki model rozliczenia z firmą SEO jest właściwy?

Ostrożnie warto potraktować firmy SEO, które oferują umowę z zapłatą za wypracowany rezultat. W takim modelu zleceniodawca płaci agencji SEO wtedy, gdy frazy kluczowe zdobędą wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top10 lub do Top3). To nadal stosunkowo popularny rodzaj rozliczeń, jednakże niesie ze sobą wysokie niebezpieczeństwo – można wszak osiągnąć błyskawiczne rezultaty za pomocą naruszania zasad określonych przez Google. Codziennie uaktualniany algorytm również nie ułatwia dotrzymania obietnic składnych zleceniodawcy, z tej przyczyny odpowiedzialna agencja SEO nigdy nie gwarantuje uzyskania konkretnych wyników. Jeśli chodzi o cenę za usługi firmy SEO, to z rzadka bywa ona stała – na ogół w pierwszych tygodniach po podpisaniu kontraktu potrzebne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, aby opracować dokładny audyt SEO, a potem wprowadzać w życie wszelkie przedstawione w nim sugestie. W późniejszym okresie współpracy, jak strona klienta jest już zoptymalizowana, koszty prac bywają dużo niższe.

Lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]