wymiana euro na pln
Rachunkowość i finanse

Potrzebujesz wymienić euro na pln? Sprawdź kurs euro online

Euro to względnie młoda waluta, ponieważ w postaci monet oraz banknotów została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona obecnie podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw UE. Polska nadal nie sprostała wymaganiom, umożliwiającym wejście do strefy euro, co nie znaczy, iż nasi rodacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to oszczędzając na koncie walutowym bądź też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Euro – wspólna waluta ułatwia biznes oraz podróże

Powszechne użycie euro w państwach członkowskich Unii Europejskiej dostrzegalnie ułatwiło życie większości mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza bowiem mniejszy problem z wyliczeniem ewentualnego kosztu czy też zysku przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co wcześniej ze względu na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na wolność przemieszczania się rezydentów krajów członkowskich, którzy właściwie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Obecnie wystarczy im po prostu ich aktualna karta bankowa, a używając za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze online – ekspresowa i wygodna transakcja

Polska, pomimo członkostwa w Unii Europejskiej od 2004 r., póki co nie spełnia wszelkich kryteriów umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE regularnie prowadzimy transakcje biznesowe oraz kupujemy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny przelicznik euro na stronach kantorów online, a przy okazji także ekspresowo wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online z uwagi na niższe spready jest bardziej opłacalna i bardzo poręczna, ponieważ można ją zaplanować w dowolnej godzinie dnia (także w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilka sekund, a nie – jak to zazwyczaj jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]