Rachunkowość i finanse

Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, więc nie odradzamy tę drogę pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszego przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.