Podróże Rekreacja, sport, hobby

Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Wycieczka na Kilimandżaro - tutaj znajdziesz pełną ofertę.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niecodziennych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią głównie sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, malownicze krajobrazy, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także wyposażyć się w leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni również stosowna profilaktyka – używanie środków odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]