Podróże Rozrywka i hobby

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Wycieczka w Alpy Austriackie - ta niebywała oferta wszystkich usatysfakcjonuje.

Pasjonaci gór, którzy znają już dogłębnie wszystkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, ostatecznie zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne góry Europy. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się parę europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające szczyty, o zdobyciu których marzą alpiniści z całego globu, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger oraz Les Droites. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo interesujących ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak utrzymują stosowną wydolność fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje przede wszystkim wymiar szkoleniowy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, zazwyczaj siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę opiekunów.

Z najlepszymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, przynoszącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]