Podróże Rekreacja, sport, hobby

Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Zdecydowanie są one oszałamiające, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności z czasem chcą przeżyć ponownie ekscytację płynącą z ekskursji po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można podziwiać porywające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – masyw górski dodany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się sporą ilością ostrych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w ciągu dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i nadzwyczaj strome stoki, wytyczono w nich również wiele łatwych tras, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz również w aktywny sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak ułożony, by ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, a także sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów bardzo forsowna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno nie zapomni o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na szczyt Averau i grupę Tre Cime.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]