Wycieczki trekkingowe - tu znajdziesz korzystną ofertę.
Wypady w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziką naturą.
Trekkingi – poziomy trudności
Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy poziomy trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób ze świetną sprawnością, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania w toku wielodniowej wędrówki.
Trekkingi w górach Azji i Europy
Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, jak również Alpy. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.
Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]