Podróże

Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, kultowe oraz nieznane, ale z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny pejzaż – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie tylko amatorów, ale także uznanych alpinistów oraz himalaistów.