Oświata Podróże Rozrywka i hobby

Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem zimowej turystyki wysokogórskiej, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a zwłaszcza w okresie, gdy urlopowicze tłumnie napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, w mediach informują o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy uwielbiają góry i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszym sposobem, żeby nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w przypadku przeróżnych niebezpiecznych zdarzeń. Szkolenie pokrywa też reguły odpowiedniego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niedużych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 6 osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]