Podróże

Gdzie wybrać się na skitury?

Aktualna oferta skitur znajduje się na tej stronie.

Większość turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, żeby spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz w życiu uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury , czyli wyprawa po górach na nartach

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskim domku i sporadycznego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas dość trudnych, lecz dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym obszarze poradę od instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]