Podróże Rekreacja, sport, hobby

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Zajrzyj tu, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wycieczki w Himalaje.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]