Podróże Rekreacja, sport, hobby

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Wyprawy - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności tras sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]