Oświata Rozrywka i hobby

Nauka malowania akwarelami – na kursie szybko to opanujesz

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta nauki malowania akwarelami, zajrzyj na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą artystycznego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, by czuć z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie metoda odprężenia się po ciężkim dniu lub hobby i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, powinno się zapisać się na kurs akwareli.

Kurs akwareli – naucz się wykorzystywać to wymagające medium

Akwarele to mimo wszystko nie są łatwe farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nietrudnego do wykonania, ale wpływ ma na niego dużo czynników, o których młody artysta zwykle niewiele wie. Duży udział w samym procesie tworzenia ma też koincydencja – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet osoby wprawne w tej technice wcale nie mogą być pewne tego, iż malunek zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak zaplanowały. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i zdobyć potrzebną podstawową wiedzę niezbędną do rozbudzenia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu radośnie widziany, bez względu na to, czy podjął już próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć szczegółowo wyjaśniają właściwości akwareli, różne techniki ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd dzieła.

Kurs akwareli – czy warto?

W dobie powszechności internetu każdy może znaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez kompetentnego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są sugestie, które kursanci słyszą od nauczycieli podczas pracy. Te korekty pozwalają szybciej zdobyć warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd sprawił, że dany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Prócz tego praca w zespole ludzi o analogicznych pasjach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie istotne w inspirowaniu do ciągłego doskonalenia umiejętności. Udział w konstruktywnej analizie prac pozostałych kursantów, umożliwia potem rzetelnie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]