kurs blender 3d, kurs modelowania 3d
Oświata

Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Świat rysunku bezustannie ewoluuje i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych metod preferując tworzenie swoich dzieł wyłącznie cyfrowo. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie generuje już ogromnych wydatków – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest całkowicie bezpłatny.

Kursy Blender 3D polecamy w małych zespołach

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa niezmiernie irytujący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne osobom, które niedawno odkryli program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które wymagają dopracowania i sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i docenianą szczególnie w branży gier wideo, projektowej i filmowej. Opanowanie programu Blender 3D rozszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się wstępne zaawansowane prace, które później można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz hobbyści, którzy chcą poszerzyć swoje obecne umiejętności czy też spróbować nowych form wyrażania siebie.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]