Oświata

Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Kliknij tutaj, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości o digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego oraz postaci stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do malarstwa komputerowego

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo że służył w pierwszej kolejności jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym softwarem ilustratorów oraz game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością konsultacji z autorem kursu

Właściwie lekcje malarstwa komputerowego przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak żeby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a jednocześnie poznać zaawansowane opcje oprogramowania i przydatne triki wykorzystania pędzli, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]