Kulinaria Oświata

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Kurs gotowania dla dzieci - zobacz pełną ofertę.

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – wybierać i podawać składniki czy dekorować ciasta. Pragniesz rozwinąć fascynację swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją kreatywność i uczą się niezależności i co istotne – nabywają pożyteczne umiejętności. A równocześnie doskonale się bawią. Łączenie ulubionych smaków, opanowywanie prostych przepisów oraz wybieranie oraz mieszanie ingredientów – całość powoduje, że maluchy ochoczo gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakie powinno się stosować w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą także asystować rodzice, jest to więc znakomita okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Warsztaty odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. W czasie kursu dzieci przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, albo przygotować smaczny makaron na słono lub słodko. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także przepyszną deser – mus z mascarpone oraz polewą. Lekcja powiązana z zabawą to znakomity sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych potraw niesie pociechom mnóstwo satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w przyrządzaniu znakomitej pizzy lub ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]