Kosztowności

Kolczyki kwiatki – jak je dopasować?

Chcesz zamówić kolczyki kwiatki? Odwiedź ten adres.

Od stuleci jednym z głównych motywów, z którego jubilerzy czerpią inspirację, są kwiaty oraz ogółem flora. Przyczyn tego jest naprawdę wiele. Wśród najważniejszych wyliczyć wypada ewidentnie znaczną różnorodność tego rodzaju motywów, która sprawia, że biżuteria z kwiatami może być noszona zarówno przez dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym częstokroć charakteryzują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria na bazie motywów roślinnych – ta bowiem idealnie pasuje zarówno do stylizacji casualowych, jak i eleganckich, wyjściowych kreacji. Jak jednak wybierać kolczyki kwiatki, żeby najlepiej się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – dobrze dobierz je do danej kreacji

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę efektownym uzupełnieniem każdej kreacji – w szeregu przypadków stają się nawet najważniejszym jej akcentem. Żeby tak jednakże było, trzeba je poprawnie dopasować do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych albo tych przeznaczonych na oficjalne wydarzenia, najodpowiedniejszym wyborem do nich są naturalnie kolczyki kwiatki przyozdobione drogimi kamieniami bądź kryształkami. Przy mniej formalnych, casualowych stylizacjach schludnie natomiast będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi najczęściej mają sztyfty. Odrębną kategorię tworzą kolczyki produkowane z dotychczas rzadko wykorzystywanych w branży jubilerskiej materiałów, jak przykładowo tworzywa sztuczne, ceramika lub drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe wzory roślinne

Będąc wciąż w temacie kolczyków kwiatuszków, nie można nie napomknąć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zdobył uznanie złotników. Sporym popytem cieszą się także wzory bazowane na sylwetce liści i pnączy. Nieco rzadziej spotykane – jakkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki z motywami owoców lub pełnych roślinnych sylwetek.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]