Kosztowności Zakupy

Duży wybór wisiorków srebrnych

Zobacz, gdzie kupić zawieszki srebrne.

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie sprzątania koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.