Kosztowności Zakupy

Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Szukasz biżuterii z cyrkoniami? Skieruj się na tę stronę.

W jubilerstwie popularnie wykorzystuje się przeróżne kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, znacznie podnoszą cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi jest w stanie pochwalić się najlepszymi klejnotami wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały ozdobne, nie występujące naturalnie. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Zwykle cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne kolory lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Używa się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, dzięki swoim właściwościom używane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy kupić ją na przykład przez internet.